Zavřít

26.9.2018

Krátké povídání o včelách a včelaření

V pátek 21. září nás navštívil pan Ing. Antonín Hurych, který vyprávěl dětem o životě včel a důležitosti včelařství pro člověka i přírodu. Věděli jste například, že včelí královna naklade za jediný den až 2000 vajíček? Že včelařství bylo známé už ve starém Egyptě a v 5. století př. n. l. si v Řecku pochutnávali na tymiánovém medu? Děti se dozvěděly nejen tyto, ale i mnohé další informace týkající se  historie i současnosti chovu včel. Pan Hurych také zmínil velký vklad pana Vomáčky, který dával jemu i mnoha dalším včelařům dobré rady při chovu včel. Poutavé, téměř hodinové vyprávění o pracovitých včeličkách, které nás u školy občas potrápí, odměnily děti závěrečným potleskem.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *